Overview

Stanowisko ds. monitorowania i eksploatacji systemów bezpieczeństwa Jobs in Centrala, Soccsksargen, Philippines at ZUS

Title: Stanowisko ds. monitorowania i eksploatacji systemów bezpieczeństwa

Company: ZUS

Location: Centrala, Soccsksargen, Philippines

Nazwa jednostki organizacyjnej

Centrala ZUS

Nazwa komórki organizacyjnej

Departament Cyberbezpieczeństwa

Miejsce pracy

Centrala Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Adres miejsca pracy

Szamocka 3/5, 01-748, Warszawa

Województwo

mazowieckie

Nazwa stanowiska pracy wg. regulaminu organizacyjnego

Stanowisko ds. monitorowania i eksploatacji systemów bezpieczeństwa

Zadania

Jeśli jesteś osobą elastyczną, nastawioną na rozwój i współpracę, potrafisz rozwiązywać problemy i czerpiesz satysfakcję z tego, że potrafisz osiągnąć cel i radzisz sobie w trudnych sytuacjach, to szukamy właśnie Ciebie!

Jesteśmy jedną z największych instytucji i pracodawców w Polsce! Połączmy siły! Możesz nas wesprzeć swoją wiedzą i kompetencjami, a my pomożemy Ci w rozwoju. Uzyskasz szeroką wiedzę w obszarze najnowocześniejszych rozwiązań informatycznych pracując w ramach jednego z największych tego typu systemów na świecie. Ponadto zagwarantujemy Ci stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, w ramach którego będziesz mógł współpracować z doświadczonymi fachowcami, zyskać oprócz wynagrodzenia premię kwartalną, możliwość pracy, w przyjaznej atmosferze, w elastycznym czasie pracy i/lub hybrydowo, oraz bogaty pakiet świadczeń socjalnych, dopłatę do studiów i dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne i grupowe.

Cel istnienia stanowiska: Zapewnia monitorowanie funkcjonujących systemów cyberbezpieczeństwa środowiska teleinformatycznego Zakładu oraz eksploatację jego komponentów

Zadania

obsługę incydentów oraz ich raportowanie w zakresie 1 lub 2 linii Security Operations Center (SOC)

analizę zdarzeń w systemach bezpieczeństwa (np. SIEM, EDR, FW, AV, SOAR, Web PROXY, SMG)

monitorowanie bieżących trendów i zagrożeń z obszaru cybersecurity

utrzymanie i rozwój systemów wspomagających monitorowanie bezpieczeństwa IT oraz ochronę przed atakami cybernetycznymi

wdrażanie rozwiązań zwiększających automatyzację monitoringu bezpieczeństwa IT

współpracę z krajowymi oraz międzynarodowymi podmiotami zewnętrznymi w zakresie koordynacji i obsługi incydentów

opracowywanie analiz z raportów dotyczących zdarzeń oraz incydentów z zakresu bezpieczeństwa IT wraz z rekomendacjami działań naprawczych

monitorowanie działań użytkowników w systemach informatycznych i wykrywanie naruszeń dot. bezpieczeństwa IT

współpracę z dedykowanymi pracownikami w ZUS w zakresie analizy i rozwiązywania zgłoszeń

koordynowanie działania związanego z kontrolą podatności systemów teleinformatycznych,

w szczególności z implementacją zaleceń pokontrolnych

wykonywanie podstawowych testów bezpieczeństwa, analizę zagrożeń dla wdrażanych oraz istniejących rozwiązań

analizę informacji z systemów wspomagających threat intelligence

stały rozwój w obszarze cyberbezpieczeństwa

Wymagania

Wymagania Niezbędne

wyższe informatyczne lub pokrewne

minimum 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze administrowania i utrzymania sieci komputerowych

posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa informacji do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ‘poufne’ lub złożenie oświadczenia o dobrowolnym poddaniu się procedurze przeprowadzenia zwykłego postępowania sprawdzającego mającego na celu nadanie takich uprawnień

Mile Widziane

studia podyplomowe z cyberbezpieczeństwa

znajomość zagadnień bezpieczeństwa IT

znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie B2

minimum 1 rok pracy związanej z administrowani…

Upload your CV/resume or any other relevant file. Max. file size: 800 MB.

About ZUS